Աննա Հակոբյանը Ֆրանկոֆոնիայի մասնակից պետությունների ղեկավարների կանանց հետ այցելել է Մատենադարան
Այսօր ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի մասնակից պետությունների ղեկավարների կանանց հետ այցելեց Մաշտոցյան Մատենադարան: Մատենադարանի տնօրեն Վահան Տեր-Ղեւոնդյանի ուղեկցությամբ պատվիրակությունը շրջայց կատարեց Մատենադարանի թանգարանային համալիրում եւ ծանոթացավ «Հայաստան-Ֆրանսիա. դարավոր կապեր» խորագրով ցուցահանդեսին:Երեւանում անցկացվող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի առիթով 2018 թվականի հոկտեմբերի 11-ին ժամը 16:30-ին Մաշտոցյան Մատենադարանում բացվել է «Հայաստան-Ֆրանսիա. դարավոր կապեր» խորագրով ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի համադրողն է ֆրանսահայ պատմաբան, հայագետ Արմեն Կլոդ Մութաֆյանը:
Ներկայացված են ձեռագրեր, հնատիպ գրքեր Մատենադարանի ֆոնդերից, ինչպես նաեւ Արմեն Կլոդ Մութաֆյանի անհատական հավաքածուից բերված արխիվային փաստաթղթեր, քարտեզներ եւ լուսանկարներ, որոնք արտացոլում են դարերի ընթացքում ձեւավորված հայ-ֆրանսիական պատմամշակութային առնչությունները: