ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակում Պուտինն ու Փաշինյանը կարճ զրույց են ունեցել. (տեսանյութ)
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակում կարճատեւ զրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ТАСС-ը:
«Նա կարճատեւ զրույց է ունեցել Փաշինյանի հետ, կարճատեւ զրույց է ունեցել նաեւ Դոդոնի հետ: Հենց նոր»,-  ասել է Պեսկովը:
Նրա խոսքով՝ Պուտինը Փաշինյանի հետ չի քննարկել Հայաստան իր այցի հեռանկարները: «Ոչ, խոսել են այլ հարցերի շուրջ, օպերատիվ, ընթացիկ հարցերի շուրջ»,- պարզաբանել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ավելի վաղ Դուշանբեում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների խորհրդի սկզբում նեղ, այնուհետ ընդլայնված կազմերով նիստը: Իսկ ԱՊՀ հաջորդ գագաթնաժողովը կանցկացվի 2019 թվականի հոկտեմբերի 11-ին Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադում: