Պարզաբանում ԶԼՄ-ների համար. Նարե Գրիգորյանին առաջարկել եմ աշխատանք ՀԺ-ում. Աննա Հակոբյան
Պարզաբանում ԶԼՄ-ների համար. Նարե Գրիգորյանին առաջարկել եմ աշխատանք ՀԺ-ում: Այս մասին Facebook-յան  իր էջում գրել է վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը:
«Կառավարությունում աշխատանքը վերականգնելու հարցում օգնելու որեւէ խոստում չեմ տվել: Հարցրել եմ մտադրություն ունի՞ փորձել վերականգնվել դատարանի միջոցով, թե՞ ոչ, եթե ոչ, ապա առաջարկում եմ աշխատանք «Հայկական ժամանակ»-ում:
Հ.Գ. Զրույցի վերջում Նարեն հարցրեց` կարո՞ղ է արդյոք հանրայնացնել մեր խոսակցությունը, ես պատասխանեցի, որ դեմ չեմ, միայն թե՝ ընդհանուր գծերով՝ մասնավոր բնույթի եմ խոսել, քանի որ նախապես չէի մտածում, որ կհանրայնացվի: Իմ այս խնդրանքի արդյունքում, փաստորեն, կարևոր դետալներ դուրս էին մնացել, և սխալ տպավորության տեղիք տվել: Կպատահի, ոչինչ :)»,- ասված է Հակոբյանի գրառման մեջ:
Ավելի վաղ կառավարության աշխատակազմի նախկին աշխատակից Նարե Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ Աննա Հակոբյանը զանգել է իրեն եւ խոստացել օգնել թե՛ աշխատանքը վերականգնելու, թե՛ նոր աշխատանք գտնելու հարցում:
Մինչ այդ Նարե Գրիգորյանը բաց նամակ էր հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կնոջը՝ Աննա Հակոբյանին:
Հիշեցնենք, որ Նարե Գրիգորյանի պնդմամբ՝ վարչապետի աշխատակազմի գործերի կառավարիչ Վահան Պապիկյանն իրեն ստիպել է աշխատանքից ազատվելու դիմում գրել՝ պատճառաբանությամբ, որ նա ունենալով անչափահաս երեխա, հրաժարվել էր երեկոյան արտաժամյա աշխատանք կատարել եւ այդ մասին տեղյակ էր պահել ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանին: