Չինաստանի կառավարությունը ՀՀ կառավարությանը շտապ օգնության 200 մեքենա է նվիրաբերել
«Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը նվիրաբերվել է շտապ օգնության 200 մեքենա, այդ թվում՝ շտապ օգնության ռեանիմոբիլներ, շտապ օգնության գծային մեքենաներ, որոնցից 49-ն այսօր ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից տրամադրվել է Երեւանի քաղաքապետարանի ենթակայության «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ին»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երեւանի քաղաքապետարանի առողջապահական բաժնի ղեկավար Կամսար Բաբինյանը:
«Արդյունքում՝ Երեւան քաղաքը 35-ի բրիգադի փոխարեն կսպասարկեն շտապօգնության 42 բրիգադ»,- գրել է նա՝ հավելելով, որ շտապ օգնության մեքենաները հագեցած են արդի պահանջներին համապատասխանող բժշկական սարքավորումներով եւ պարագաներով, ինչն էլ, իհարկե, կնպաստի մատուցվող բժշկական ծառայությունների որակի էլ ավելի բարձրացմանը: