Նորից կարդացեք իմ գրառումը. նախարարը՝ իր հրաժարականի եւ ոլորտը ձախողելու մասին
Կրթությունն այն ոլորտն է, որտեղ արդյունքները երեւում են 1-2 տարի հետո: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը՝ մեկնաբանելով լուրերը, որ վերջինս պաշտոնանկ է արվելու մոտ ժամանակներս, քանի որ սպասումները չի արդարացնում։
Նա չմեկնաբանեց լուրերը, թե հավակնություններ ունի ԵՊՀ ռեկտոր դառնալու. «Ես դա արդեն մեկնաբանել եմ։ Եթե ուշադիր լինեք, կտեսնեք՝ որքան շատ են ֆեյք լուրերը: Նորից կարդացեք իմ գրառումը»,- նշեց նա։
«Հայկական ժամանակի» հարցին՝ ծնողները դժգոհում են, որ դպրոցներում պահանջում են կավիճի, ավելի, մատյանի, ֆոնդի գումարներ, նախարարը նշեց, որ բողոքներ չեն ստանում: Միաժամանակ նշեց, որ չեն կարող դպրոցներում միանգամից բացառել դրամահավաքը:
«Ես չեմ ասել, որ նման դրամահավաքները զրոյական կդառնան։ Բայց շատ դպրոցներում դրամահավաքները զրոյացել են։ Ես չեմ բացառում, որ կարող են լինել դպրոցներ եւ կան այդպիսի դպրոցներ, ունենք բողոքներ եւ միջոցներ ձեռնարկում ենք դրամահավաքը կանխելու համար։ Հիմա Չայկովսկու անվան դպրոցից որեւէ դիմում–բողոք չենք ստացել, հենց ստանանք, կանդրադառնանք»,–նշեց նա։