Երեկ Տավուշի մարզի Բաղանիս և Վազաշեն համայնքների ուղղությամբ կրակոցներ են եղել (տեսանյութ)
Երեկ ժամը 22:30-ից ադրբեջանական զինուժը հրաձգային խոշոր զենքերից գնդակոծել է Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի Բաղանիս գյուղը եւ գյուղով անցնող միջպետական ավտոճանապարհը: Գնդակոծումը տեւել է 5-7 րոպե: Գնդակոծվել է նաեւ Տավուշի մարզի Վազաշեն համայնքը:
ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը մեր զրույցում նշեց, որ իրենց տեղեկություններով՝ կրակոցներից վնասներ չեն եղել: Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը էլ ասաց. «Կարճ կրակահերթ է եղել գյուղի ուղղությամբ, վնասներ չեն եղել: Հիմնականում ազատ տարածքներում է եղել: Գիշերը հանգիստ է անցել, հիմա էլ հանգիստ է: Երբ նյութական վնասներ են լինում, գյուղացիները զանգում են»:
Վազաշենի համայնքապետ Լորիկ Բադիրյանի խոսքով՝ կրակոցները ոչ մի վնաս չեն հասցրել, երեխաներն են մի քիչ վախեցել: