Մարտի մեկի դեպքերի ժամանակ Տիգրան Աբգարյանին սպանել են հատուկ ջոկատայինները. ՀՔԾ պետ
Մեր քննությամբ արդեն իսկ հիմնավորվել է, որ բանակը ոչ միայն մասնակցել է Մարտի մեկի միջոցառումներին, այլ բանակը կրակել է, բանակը կրակել է մարդկանց, բնակարանների ուղղությամբ: Մենք ունենք կոնկրետ ապացույցներ: Այս մասին քիչ առաջ հայտարարեց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը՝ իր եւ ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանի՝ Մարտի մեկի վերաբերյալ հեռախոսազանգի ձայնագրության վերաբերյալ ասուլիսի ժամանակ:
Սասուն Խաչատրյանը նոր մանրամասներ բացահայտեց Մարտի մեկի քրեական գործի վերաբերյալ:
Նախ՝
1. ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողներն ավտոմատ հրազենից կրակ են արձակել Լեո փողոցի շենքերի, պատշգամբների ուղղությամբ, երբ այդ պատշգամբներից վառվող շիշ է նետվել:
2.  0038 հույժ գաղտնի հրամանից հետո որոշվել է Երեւանում հավաքել տարբեր զորամիավորումներից զինծառայողների, ինչի հետեւանքով սահմանում կանգնած զինվորները հերթապահել են առանց հերթափոխի եւ արդյունքում ստեղծվել են շատ վտանգավոր իրավիճակներ, եղել է նաեւ դիվերսիա:
Սասուն Խաչատրյանի հաջորդ բացահայտումն այն է, որ
3. նախկին պաշտոնյաները, օլիգարխները բանակի զինվորներին գումար են տվել՝ իրենց ունեցվածքը, քաղաքական նկրտումները պաշտպանելու համար: ՀՔԾ պետն ասաց, որ այդ գումարները հանվել են կոնկրետ պաշտոնյաների անձնական հաշիվներից՝ մոտ 180 միլիոն դրամ, իսկ այդ պաշտոնյաների ու օլիգարխների անունները եւս կհրապարակվեն:
Եւ ամենասարսափելի բացահայտումը՝
4. Մարտի մեկի արյունալի դեպքերի ժամանակ զոհված Տիգրան Աբգարյանը սպանվել է հատուկ ջոկատայինների կողմից, այն ժամանակ, երբ Քոչարյանն արդեն մտցրել էր արտակարգ դրություն, բայց որեւէ այլ զոհ չկար:
Սասուն Խաչատրյանը հայտարարեց, որ այս բոլոր հանգամանքները ապացուցված եւ հիմնավորված են քրեական գործի նյութերով: