Գիշերն ԱԺ-ի մոտից բերման ենթարկված «Ժառանգության» անդամն ու համակիրը ազատ են արձակվել
«Ժառանգություն» կուսակցությունից  տեղեկացնում են, որ Հովսեփ Ղազարյանն ու Վահագն Հովհաննիսյանը ազատ են արձակվել: Մանրամասների մասին կուսակցությունից կտեղեկացնեն հաջորդիվ:
Գիշերը Ազգային ժողովի մոտակայքից ոստիկանության Արաբկիրի բաժանմունք ձեռնաշղթաներով բերման էին ենթարվել «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Հովսեփ Ղազարյանին եւ կուսակցության համակիր Վահագն Հովհաննիսյանին:
Կուսակցության հաղորդագրության համաձաայն, նրանց «հանցանքը» կայացել է նրանում, որ փորձել են «Street art» ոճի մեջ Ժառանգության քաղաքական գովազդը (ի դեպ, առանց որեւէ նախընտրական տարբերանշանի) իրականացնել փողոցի մայթերին:
Նշվում է, որ Արաբկիրի բաժին է մեկնել Արմեն Մարտիրոսյանը: Այնտեղ է եղել նաեւ փաստաբանը, ում մոտ 15 րոպե ներս չեն թողել: Տղաների հետ հնարավոր չի եղել կապվել նաեւ հեռախոսով: