Google Play հարթակում այսուհետ կլինեն հավելվածներ նաեւ Հայաստանից
ՀՀ կառավարությունը ֆեյսբուքյան էջի միջոցով տեղեկացնում է, որ այսուհետ Google Play հարթակում կարող են տեղադրվել եւ վաճառվել հավելվածներ Հայաստանից:
«ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարություն եւ Google Play-ի բանակցությունների արդյունքում Հայաստանում գրանցված ընկերությունները արդեն կարող են վաճառել իրենց հավելվածներն այդ հարթակում եւ ստանալ եկամուտներ», - մասնավորապես ասված է հաղորդագրության մեջ:
Կառավարությունը հրապարակել է նաեւ տեսանյութ, որում ծրագրավորող Նարեկ Գեւորգյանը ներկայացնում է Google Play-ում Հայաստանից հավելվածներ տեղադրելու եւ վաճառելու հնարավորության առավելությունների մասին: