ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին տուժած քաղաքացիները փոխհատուցում կստանան. պատգամավոր (տեսանյութ)
ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետեւանքով տուժած քաղաքացիներին փոխհատուցում կտրամադրվի: Մշակվում է օրենքի նախագիծ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկանում է ԵԼՔ-ի պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի ֆեյսբուքյան էջից: Նա ուղիղ եթերում նշեց, որ քաղաքացիներից զատ օժանդակություն կտվի նաեւ ոստիկաններ Արթուր Վանոյանի, Յուրի Տեփանոսյանի եւ Գագիկ Մկրտչյանի ընտանիքներին:
«Ճիշտ կլինի, որ կառավարության կողմից հանձնաժողով ստեղծվի եւ ուսումնասիրվի Սարի թաղում տեղի ունեցած գործողությունների ժամանակ տուժած քաղաքացիներին փոխհատուցում տրամադրելու հարցը: Մի քանի օրից իմ եւ պատգամավոր Լենա Նազարյանի կողմից նոր օրենսդրական նախաձեռնություն կլինի, որտեղ կլինի ոստիկանների ընտանիքներին փոխհատուցում տրամադրելու հարցը: Հիշում եք, որ Սարի թաղում բիրտ գործողություններ տեղի ունեցան, անգամ մի երիտասարդ աչքի վնասվածք ստացավ»,- նշում է Ալեն Սիմոնյանը:
Մի քանի օր առաջ ԵԼՔ-ի պատգամավորներ Լենա Նազարյանը եւ Ալեն Սիմոնյանը նմանատիպ օրենքի նախագիծն էին ներկայացրել նաեւ Մարտի մեկի զոհերի ընտանիքներին եւ տուժածներին փոխհատուցում տրամադրելու մասին: