Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց թեմը դատի է տվել Թբիլիսիի քաղաքապետարանին
Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց թեմը դատական գործընթաց է սկսել Թբիլիսիի քաղաքապետարանի դեմ՝ հայկական Սուրբ Նշան եկեղեցուն կից շինարարական աշխատանքներ սկսելու համար, հայտնում է Rusarminfo-ն:
Նշվում է, որ եկեղեցին գտնվում է վթարային վիճակում: Եկեղեցուն հարող տարածքը քաղաքապետարանը մի քանի տարի առաջ վաճառել է մասնավոր անձի, որն այժմ մտադիր է այդ տարածքում եռահարկ շինություն կառուցել:
Եկեղեցու մոտ շինարարական աշխատանքներ սկսելու փաստը դուր չի եկել նաեւ տարածքում ապրող բնակիչներին, ովքեր միացել են բողոքին: