Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը հրաժարական է տալիս
Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը հրաժարական է տալիս: Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Գրառման մեջ ասվում է. «Ընկերնե՛ր, մինչ իմ արձակուրդի ավարտը դեռ կա մի քանի օր: Ժամանակը, որը համեմատաբար հանգիստ անցկացրի, համոզեց ինձ մի կարեւոր որոշման մեջ:
Ես որոշել եմ թողնել դիվանագիտական աշխատանքը:
Այս որոշումն ինձ մոտ վաղուց է հասունացել, եւ բացեմ մի փոքրիկ գաղտնիք. վերջին տարիներին ես մի քանի անգամ, վերջին անգամ այս տարվա մայիսին, դիմել եմ Երեւան՝ ինձ հետ կանչելու խնդրանքով, սակայն ամեն անգամ մերժում եմ ստացել՝ Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանի իմ գործունեությունը շարունակելու խնդրանքով:
Եվ հարցն անգամ այն չէ, որ Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանի պաշտոնում ես աշխատել եմ երկու լիարժեք ժամկետ ու անցել բոլոր հնարավոր վերջնաժամկետներն այս պատասխանատու պաշտոնում:
Բանն այն է, որ այժմ Հայաստանում որակապես այլ իրավիճակ է, եւ ես անկեղծորեն կարծում եմ, որ եկել է երիտասարդներին աճի եւ իրացման համար ճանապարհ տալու ժամանակը: