Զինվորների ներքնաշորերի հետ կապված չլուծվող խնդիր կա. վարչապետ
Կառավարությունը «Սաթենկար» ՍՊԸ-ին 3 տարով արտոնություն տվեց: ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանն ասաց, որ 286.5 միլիոն դրամի չափով ներդրում է կատարվելու, եւ ըստ ներդրումային ծրագրի՝ ստեղծվելու է 24 աշխատատեղ՝ 94 հազար դրամով:
«Մենք տրիկոտաժի ոլորտը համարել ենք գերակա, եւ ով դիմում է այս ոլորտում, որեւէ խոչընդոտ, որեւէ հավելյալ բեռ չենք դնում, միայն թե իրականացվեն ծրագրերը, աշխատատեղեր ստեղծվեն: Այս պահին ստեղծված է 16 աշխատատեղ եւ, եթե ԱԱՀ հետաձգումը լինի, ծրագրում կավելանան աշխատատեղերը»,- ասաց նախարարը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց, թե հրավիրում են ներդրումներ կատարել այս ոլորտում, քանի որ զինվորների ներքնաշորերի հետ կապված չլուծվող խնդիր կա:
«Պաշտպանության նախարարությունը լուրջ զբաղվել է խնդրով, որոշում է կայացվել խնդրի լուծման գործում ներգրավել տեքստիլ ոլորտի արտադրողներին»,- ասաց վարչապետը: