Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
Հուլիսի 26-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ։ Այս մասին հայտնեցին կառավարության մեր աղբյուրները։
Նշենք, որ հուլիսի 26-ին եւ 27-ին Սանկտ Պետերբուրգում կկայանա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որը կնախագահի ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը։
Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների կառավարությունների ղեկավարները կքննարկեն ԵԱՏՄ պետությունների թվային զարգացման, էներգետիկայի եւ տրանսպորտի ոլորտներում փոխգործակցության, արդյունաբերական կոոպերացիայի եւ մաքսային համագործակցության, ինչպես նաեւ ԵԱՏՄ իրավանորմատիվային բազան կատարելագործելու հարցերը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 23-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջեւ հեռախոսազրույց էր տեղի ունեցել, որի ընթացքում կողմերը քննարկել էին ԵԱՏՄ-ին եւ հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: