Բաթումիում կանցկացվի ազգային փոքրամասնությունների փառատոն, կմասնակցի նաեւ Հայաստանը
Բաթումի քաղաքում հուլիսի 31-ին կանցկացվի ազգային փոքրամասնությունների փառատոն: Փառատոնին կմասնակցեն գերմանական, հունական, ուկրաինական, հրեական եւ հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ Աջարիայում աբխազական միությունը:
Ալիք Մեդիա-ի փոխանցմամբ, փառատոնի մասնակիցները կարող են այցելել ձեռագործ աշխատանքների տոնավաճառ, համտեսել ավանդական ճաշատեսակներ, տեսնել գեղանկարչության նմուշներ, լուսանկարներ, ավանդական տարազներ:
Փառատոնի ծրագիրը ներառում է նաեւ ազգային տիկնիկներ պատրաստելու, տարբեր լեզուներ ուսանելու, այբբենարանի եւ ազգային պարերի վերաբերյալ վարպետության դասընթացներ։
Միջոցառումը կազմակերպվել է «Ազատ լրագրողների տան» նախաձեռնությամբ՝ «Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Վրաստան»-ի եւ Բաթումիի քաղաքապետարանի ֆինանսական աջակցությամբ: