Մենք շատ հարցեր ունենք. Պուտինը 50 րոպե ուշացումով է ժամանել Թրամփի հետ հանդիպմանը
Ֆինլանդիայի մայրաքաղաք Հելսինկիում ԱՄՆ եւ ՌԴ նախագահներ Դոնալդ Թրամփի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը մեկնարկել է մոտ 50 րոպե ուշացումով, քանի որ ՌԴ նախագահն ուշացել է:
Այժմ, ըստ միջազգային մամուլի, Վլադիմիր Պուտինը եւ Դոնալ Թրամփը նեղ կազմով բանակցությունների բաց հատվածն ավարտել են ձեռքսեղմումով:
«Ես սպասում եմ մեր առանձնազրույցին, որն այժմ կսկսվի: Այնուհետեւ մենք կանցնենք մեր թիմերի մասնակցությամբ քննարկմանը: Մենք շատ հարցեր ունենք. հույս ունեմ, որ մենք կգտնենք դրանց պատասխանները: Լավ է այսօր լինել Ձեզ հետ»,- ասել է Թրամփը  եւ ձեռքը մեկնել է Պուտինին:
Պուտինի հետ հանդիպման մեկնարկին Թրամփը շնորհավորել է վերջինիս ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը հաջող կերպով անցկացնելու համար: Պուտինն իր հերթին նշել է, որ ժամանակն է եկել, որպեսզի երկու երկրների ղեկավարները խոսեն առարկայական:
Ենթադրվում է, որ նախագահները խոսելու են ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ՌԴ ենթադրյալ միջամտության, Ուկրաինայի հարցի, ինչպես նաեւ Սիրիայի մասին: