Հուլիսի 11-ին էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն Երևանում և 5 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 11-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Շրջանցիկ թունել թաղ. 4/1-126/1 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ազատության պող. 7Բ, 9, 9Բ, 9/3, 9/4 շենքերը, Արաբկիր 49փ. 14-28; 51փ. 1-10 սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սևաստոպոլյան նրբ. 40-51 սեփական տները, Սեպուհի փ. 20-29 սեփական տները, Կիևյան փ. 1-ին նրբ. 3 շենքը, Սևաստոպոլյան փ. 8 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Ավան՝ Աճառյան փ. 2/1 շենքը, «Արմգիպրոզեմ» ընկերությունը, Նարկոլոգիական կլինիկան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բայրոնի փ. 2/1, 4 , 6 շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 3 , 5 , 7 շենքերը, Տերյան փ. 57 , 59 , 65 , 65ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամի փ. 64-88 սեփական տները, Եկմալյան փ. 1-16 սեփական տները, Փարպեցու փ. 10, Պուշկինի փ. 43-51 շենքերը, Սարյան փ. 21 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիգրան Մեծի պող. 27ա շենքը, Երվանդ Քոչարի փ. 1, 3 շենքերը, Ալեք Մանուկյան փ. 8/1 շենքը, Վրացյան փ. 79-95 սեփական տները և
հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բարյաբերդի փ. 1-79 սեփական տները, Բուդապեշտի փ. 7-27 սեփական տները, Վերֆելի փ. 3-6 սեփական տները, Իսակովի պող. 4, 4/1, 4/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նար-Դոսի փ. 48-75 սեփական տները, Ռոստոմի փ. 20-33 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նոր Արեշ 7փ. 1-10; 11փ. 69-183; 22փ. 1-14 ս/տ; 24փ. 1-40 սեփական տները,
11։00-17։00 ՀԱ Բ-2 թաղ 139, 140 շենքերը, Շինարարների փ. 10, 12, 16, 14, 18 շենքերը, Մայիսի 9-ի 51 շենքը, Արագածի փ. 26 շենքը, Կողբի 1, 2 փողոցները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները: Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 44 շենքը,
10։00-16։00 Ակունք գյուղը մասնակի և հարակից արտադրական տարածքները,
11:00-13:00 Բալահովիտ գյուղը մասնակի, Երկաթբետոնե կոնստրուկցիա տարածքի արդյունաբերական գոտին, «Օջախ» ռեստորանային համալիրը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Հրազդանի քաղաքի ոստիկանության բաժնի շենքը, Վանատուր թաղամասը մասնակի, Պոմպակայան 5-րդ բլոկը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
15։00-16։00 Ջրվեժ՝ Բագրևանդ թաղամասը, հարակից արտադրական տարածքները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:30-12:00 Կարմիր գյուղը մասնակի, թիվ 1, 2 դպրոցները, «Յուքոմ» ընկերության բջջային կայանը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։00-17։00 Ծովինար և Արծվանիստ գյուղերի ջրհան կայանները,
10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Իսահակյան գյուղի 1, 3 փողոցները,
11։00-16։00 Գյումրի քաղաքի «Մսի կոմբինատ» և «Ավտոկայան» թաղամասերը,
09։00-15։00 Ամոճ գյուղը,
15։30-16։00 Գետավան գյուղը,
09:00-14:00 Քաջարան քաղաքի Բարիկավան թաղամասերը, Լեռնաձոր, Կավճուտ, Գեղի, Գեղավանք, Գետիշեն, Աստղաբերդ, Ոչեթի գյուղերը և հարակից ոչ-բնակիչ բաժանորդները,
10:30-16:30 Սիսիան քաղաքի Շահումյան, Ա.Մանուկյան, Ադոնցi, Աբովյան, Լալայան, Արցախի, Շիրվանզադե, Գրիգոր Լուսավորիչ, Մաքսիմ Գորկու, Խանջյան, Որոտան, Նար-Դոսի, Գրիգոր Նժդեհի, Իսրայել Օրու փողոցները և հարակից ոչ-բնակիչ բաժանորդները,