Առաքել Մովսիսյանը (Շմայս) երեկ երեկոյան ԱԱԾ-ում հարցաքննվելուց հետո տուն է վերադարձել
ԱԺ նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը (Շմայս), որը երեկ տեղափոխվել էր Ազգային անվտանգության ծառայություն` հարցաքննության, երեկոյան արդեն տանն է եղել:
Այս լուրը մեզ հետ զրույցում հաստատեց Այգեկի համայնքապետ Վարուժան Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱԱԾ-ն Շմայսի առանձնատանը գործողություններ էր իրականացնում: Խուզարկությունը տեւել է մոտ 2 ժամ: Առաքել Մովսիսյանի կինը՝ Նելլի Մովսիսյանը, մեզ փոխանցել էր, որ ԱԱԾ-ականները հայտնել են, թե անօրինական զենք-զինամթերք են փնտրում:
Առաքել Մովսիսյանի առանձնատան խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 5-6 ատրճանակ եւ 2 հրացան, որը նրա կնոջ խոսքերով, օրինական է: Առաքել Մովսիսյանը տեղափոխվել էր ԱԱԾ՝ հարցաքննության: