Ես Մանե Թանդիլյանի դիմումը չեմ ընդունել, մենք շարունակելու ենք աշխատել. Նիկոլ Փաշինյան
Ես Մանե Թանդիլյանի դիմումը չեմ ընդունել: Այս մասին կառավարության նիստի սկզբին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք վերջին օրերին քննարկել ենք, որ շարունակելու ենք համատեղ աշխատել: Մենք պետք է աշխատենք այն խնդրի վրա, որը քննարկումների առարկա է դարձել հասարակության շրջանում՝ կուտակային համակարգի հետ կապված: Մենք պետք է աշխատենք այս համակարգն ավելի հուսալի դարձնել»,- ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ նշեց, որ համակարգը բարելավման կարիք ունի:
«Տիկին Թանդիլյանը մյուս նախարարների հետ կաշխատի եւ երկու ամիս անց կունենանք նախագիծ, թե խնդիրներն ինչպես ենք լուծում»,- եզրափակեց վարչապետը:
Մանե Թանդիլյանը հրաժարական տվել էր հունիսի 12-ին: Նախարարն էլ իր հերթին նշեց, որ շուտով կներկայացնի բարեփոխումների նախագիծը: