Չեխահայ գործարարը վճարել է աշխատակիցների չվճարված աշխատավարձերը
Լոռիում նախօրեին ճանապարհ փակած բանվորները ստացել են իրենց չվճարված աշխատավարձերը: Հիշեցնենք, որ Այգեհատում Պրահահայ գործարար Աղասի Զավարյանի այգիների հիմնման ու օժանդակ տնտեսության կառուցման վրա աշխատած բանվորները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել աշխատվարձերի վճարումները ձգձգելու պատճառով, փակելով նաեւ Ստեփանավան-Ալավերդի ճանապարհը: Այսօր Այգեհատում շինարարական կազմակերպության ներկայացուցիչը վճարել է շինարարների աշխատավարձը և տեղեկացրել որ,  չեխահայ գործարարը ամբողջությամբ վճարել է կատարված աշխատանքների համար և որ վճարումների ձգձգումը պայմանավորված է եղել իրենց կազմակերպության տեխնիկական  խնդիրներով: Շինարարը խոստացել  է հունիսի  25-ին էլ վճարել վարորդներին ունեցած իրենց  պարտքը:
2017թ.-ի դեկտեմբերից սկսած գյուղի տարածքում շինարարական աշխատանքներ են կատարվել, հիմնվել էր այգի, կառուցվել շուրջ 2 կմ երկարությամբ պարիսպ, պոմպակայան ու պահակակետ: Շինաշխատանքներում ընդգրկված է եղել շուրջ 80 աշխատող: Մայիսի 24-ից ավարտական փուլում գտնվող շինարարությունը դադարեցվել է, իսկ աշխատակիցներին չէր  վճարվել վերջին ամսվա աշխատավարձը: