Աուտիզմով հիվանդ 14-ամյա տղային այդպես էլ գտնել չի հաջողվում. շարունակվում են որոնումները
Աուտիզմով հիվանդ 14-ամյա Հայկին փնտրելու համար ժամը 23:45-ի դրությամբ որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են: Փրկարարները որոնողական աշխատանքներ են իրականացրել Խարբերդի մանկատան մոտակայքից դեպի Խարբերդի ամառանոցներ տանող տարածքում:
Աշխատանքներում ներգրավված են Արարատի մարզի Մասիս քաղաքի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի 7 փրկարար և ոստիկանության 2 աշխատակից:
Որոնողական աշխատանքներն ավարտվել են անարդյունք:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարները երեկ շարունակել են 14-ամյա Հայկ Հարությունյանի որոնողական աշխատանքները:
«Հունիսի 17-ին, ժամը 14:00-ի դրությամբ որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում Երևան քաղաքի Նուբարաշեն վարչական շրջանից դեպի Արարատի մարզի Այնթապ-Նոր Խարբերդ-Զոնալ թաղամաս՝ Ստալինյան ջրանցքի երկայնքով:
Աշխատանքներում ներգրավված են Արարատի մարզի Մասիս քաղաքի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խմբից 14 փրկարար», - ասված է ԱԻՆ հաղորդագրությունում:
Սա գրվող պատմություն է մի նոր․ Ալեն Սիմոնմյանի գրառումը Տավուշ-Ղազախ հատվածում տեղադրված առաջին սահմանային սյան մասին