«Սասնա ծուռ» Տիգրան Սարգսյանն ու Հովհաննես Վարդանյանն ազատ են արձակվել դատարանի դահլիճից
«Սասնա ծռեր» խմբի գործով Տիգրան Սարգսյան ու Հովհաննես Վարդանյանն այսօր ազատ արձակվեցին դատարանի դահլիճից:
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանի նստավայրում դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը բավարարեց Սարգսյանի եւ Վարդանյանի պաշտպանների միջնորդությունը եւ նրանց ազատեց կալանքից: Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց, ընտրվեց երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Սարգսյանը դատարանի դահլիճից դուրս գալիս լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ իր ազատումը պայմանավորում է երկրում տեղի ունեցած իրավիճակի փոփոխությամբ: Տիգրան Սարգսյանը մեղադրվում է ոստիկանության ՊՊԾ գնդի տարածքի գրավման մեջ։
Նշենք, որ այս գործով օրեր առաջ ազատ են արձակվել «Սասնա ծռեր» խմբին օժանդակելու մեջ մեղադրվող Կարո Եղնուկյանը, Խաչատուր Գիշչյանը եւ Մանվել Աթոյանը:
Այս գործով անցնող ամբաստանյալներն են՝ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Արմեն Լամբարյանը, Արթուր Մելքոնյանը, Արթուր Սողոմոնյանը, Գառնիկ Հովակիմյանը, Վարդգես Գեւորգյանը, Աշոտ Պետրոսյանը: