Վարուժան Ավետիսյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում ասուլիս կտա՝ «Սասնա ծռեր»-ի ապստամբության թեմայով
Վարուժան Ավետիսյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ից հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով հենց քրեակատարողական հիմնարկում նախատեսված ասուլիսի մասին.
«Հաշվի առնելով, որ Հայաստանում տեղի են ունենում հասարակական-քաղաքական կյանքի արմատական փոփոխություններ, որոնք արդեն այսօր հանգեցրել են շոշափելի արդյունքի, առաջին հերթին՝ ժողովրդի կամքով ձեւավորված կառավարության, իսկ շատերը ոչ առանց հիմքի լավատեսորեն հայտարարում են, որ արդեն մենք ապրում ենք նոր Հայաստանում, որոշեցի օգտվել խոսքի ազատության իմ իրավունքից եւ հրավիրել մամուլի ասուլիս։
Մամուլի ասուլիսը նախատեսում եմ իմ կալանքի վայրում՝ «Արմավիր» ՔԿՀ-ում, ասուլիսի թեման՝ «Սասնա Ծռերի ապստամբությունը եւ ապստամբական գործողությունների իրավաչափության հարցը»։ Ասուլիսի օրն ու ժամը կհայտնվի լրացուցիչ, քանի որ կա պատկան մարմինների հետ համաձայնեցնելու խնդիր։