Առաջարկում եմ քննությունները հետաձգել մեկ շաբաթով. ԿԳ նախարարն ուզում է կարծիքներ լսել
ՀՀ կրթության եւ գիտության նորանշանակ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, որն աշխատանքի էր գնացել հենց շաբաթ օրվանից, հայտարարել է, թե որոնք են այն խնդիրները, որոնց լուծմամբ պետք է զբաղվել առաջին հերթին:
Նա, նախ առանձնացրել է Շիրակի պետական համալսարանում առկա իրավիճակը: «Պետք է հասկանանք՝ այդ բարձիթողի վիճակը եւ անիրավությունը ինչպես ենք շտկում»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում նշել է Արայիկ Հարությունյանը:
Հաջորդ խնդիրն, ըստ նրա, ավարտական եւ ընդունելության քննություններն են: Նախարարն, ի դեպ, փորձում է պարզել, թե որքանով նպատակահարմար կլինի այդ քննությունները հետաձգել որոշակի ժամանակով:
«Մի կարեւոր հարց. քանի որ ավարտական դասարանների աշակերտները Համաժողովրդական շարժման ընթացքում ժամանակ են կորցրել եւ լավ չեն պարապել քննությունների համար: Առաջարկ ունեմ մեկ շաբաթով հետաձգելու ընդունելության քննությունները: Կուզեմ լսել կարծիքներ մինչեւ կառավարության հետ համաձայնեցնելը, հիմնականում խնդիրները գրեք: Հատկապես ուսուցիչներին կուզեմ լսել»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նախարարը:
Նրա գրառման տակ կարելի է հանդիպել ինչպես դրական, այնպես էլ  բացասական կարծիքներ՝ տարբեր հիմնավորումներով: Թե այդ արձագանքներում որ տեսակետն է գերիշխող ու հիմնավոր լինելու եւ ինչ եզրակացության կհանգի նախարար Հարությունյանը, պարզ կդառնա առաջիկայում: