Կոչ եմ անում դադարեցնել փողոցների փակումը, դուք ունեք հասանելի կառավարություն. Ս. Պապիկյան
Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանն առաջին աշխատանքային օրը անդրադարձել է այն կարծիքներին, որոնք հիմնականում հնչում են մարզերից. «Կան մտահոգություններ որոշակի մարդկանց մասին, շարժման մասնակիցների անուններ են շրջանառվում, որոնց իբր ցանկանում են առաջադրել մարզպետների պաշտոններում: Ուզում եմ հայտարարել, որ ըստ ՀՀ սահմանադրության, մարզպետների նշանակումն արվում է կառավարության կողմից, վարչապետի առաջարկությամբ:
Ինչպես մյուս նշանակումները, վստահ եղեք, որ ՀՀ վարչապետը կկատարի ճիշտ ընտրություն եւ դուք կունենաք այնպիսի պաշտոնյաներ, որոնք ամենայն պատասխանատվությամբ կկրեն իրենց ուսերին դրված բեռը:
Այսինքն՝ խնդրում եմ իմացեք, մտահոգությունները, որ կան, իրականության հետ որեւէ կապ չունեն:
Վերջին 1 ամսվա ընթացքում, տարբեր մարդիկ, շարժման անունից հանդես գալով՝ մոտենում են գյուղերին ու պահանջում են գյուղապետերի հրաժարականները, ես՝ իմ ու շարժման անունից հայտարարում եմ, որ մեր շարժման օրակարգում այդպիսի քայլեր չկան եւ բոլոր նրանց, ովքեր կատարել են նմանատիպ քայլեր, կոչ եմ անում ստահոդ տեղեկություններ չտարածել եւ մեր անունից հանդես չգան:
Երեկ առաջին փոխվարչապետ պարոն Միրզոյանի նախաձեռնությամբ մենք ունեցել ենք հանդիպում կաթի վերամշակմամբ զբաղվողների հետ: Արժանին պետք է մատուցել այն տնտեսվարողներին, որոնք լսելով փոխվարչապետի հորդորը, խոստացավ, որ այս ամիս կաթի գինը կմնա նույնը: Ես այս ամենը փոխանցում եմ գյուղացիներին եւ կոչ եմ անում դադարեցնել փողոցները փակելու միջոցով փորձել ստանալ խնդիրների լուծումը, քանի որ այս կառավարությունն արդեն հասանելի է քաղաքացիներին, մենք ունենք պատասխանատու նախարարներ, խնդրանքս է դիմել մեզ եւ խնդրի լուծումը հավուր պատշաճի տեղի կունենա»: