Մենք պատրաստ ենք ցանկացած սցենարի, ՀՀ-ում տիրող մթնոլորտը պետք է պահպանվի. Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային Ժողովի շենքում, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, Համազգային շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով վաղվա քվեարկության մասին, նշեց, որ իրենք պատրաստ են ցանկացած սցենարի:
Լրագրողների հարցին, թե ներկայացնելո՞ւ են ծրագիր՝ 20-օրյա ժամկետում՝ հաստատման համար, ՀՀԿ-ն կարող է չհաստատել ծրագիրը, Փաշինյանը պատասխանեց. «Այո, կներկայացնենք, բայց ինչո՞ւ ենք շտապում: Օրվա հոգսը բավ է օրվա համար, եկեք օրվա խնդիրները լուծելով գնանք, հիմա ես աշխատում եմ վաղվա իմ ելույթի վրա»:
Խոսելով մամուլում շրջանառվող անունների մասին, որոնք այս կամ այն տարբերակով ներկայացվում են որպես ՀՀ փոխվարչապետի հավանական թեկնածուներ, Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ այս պահին հստակ է մի բան՝ կառավարությունում բիզնեսն ու քաղաքականությունը տարանջատված են լինելու, վենդետաներ չեն լինելու, համերաշխության մթնոլորտ կպահպանվի:
«Պետք է խաղի կանոնները պարզ լինեն բոլորիս, դա օրինականությունն է, ՀՀ-ում քաղաքական ու տնտեսական հետապնդումների էջը փակված է, վենդետաներ չեն լինելու, բոլոր հարցերի պատասխանները հանրությունը կստանա: Էն մթնոլորտը, որ կա այսօր Հայաստանում՝ սիրո ու համերաշխության, պետք է պահպանվի, օրենքի առաջ բոլորի հավասարության սկզբունքը եւս»:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ նշեց, որ կառավարության նիստերն անպայման դռնբաց են անցնելու, իսկ կառավարության հիմնական դեմքը պետք է ներկայացնի այն մթնոլորտը, որ հիմա է ձեւավորվել: