ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդին Փարիզում անցնում է քրեական գործով
Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդին՝ Արտյոմ Խաչատրյանը, տհաճ պատմությունների մեջ է ընկել: Նա մի քրգործով անցնում է Փարիզի շրջանային դատարաններից մեկում:
Մեր տեղեկությունների համաձայն՝ Արտյոմ Խաչատրյանը ներկայումս ընտանիքով բնակվում է Փարիզում: Նրա բնակարանի հարեւանությամբ ապրում են նրանց երեք ֆիլիպինցի սպասավորները: Եվ ահա վերջիններս բողոք են ներկայացրել իրավապահներին՝ Խաչատրյանների դեմ իրենց նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի մասին:
Ըստ տեղեկությունների՝ հարուցվել է քրեական գործ: Ինչպես կավարտվի այդ գործը, պարզ կդառնա առաջիկայում: Նշենք, որ այդ բնակարանը Արտյոմ Խաչատրյանի սեփականությունն է եւ գտնվում է այսպես կոչված «օսմանյան» տիպի շենքում: Նման շենքերում բնակարանները շատ թանկ են: Բնակարանը 130 քմ մակերես ունի եւ գնահատվում է մոտ 1.6-1.7 միլիոն դոլար: Հիշեցնենք, որ Գագիկ Խաչատրյանի որդիները անշարժ գույք ունեն նաեւ ԱՄՆ-ում: