Կոալիցիա կազմելու թեմաներ չենք քննարկում. Փաշինյանն ավարտեց հանդիպումը ԲՀԿ-ականների հետ
Քիչ առաջ ավարտվեց ԵԼՔ դաշինքի կողմից առաջադրված վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի ու Ծառուկյան դաշինքի հանդիպումը: Փաշինյանը հիշեցրեց, որ 2 օր առաջ արդեն իսկ դաշինքի ղեկավարը հայտարարել է, որ իրենք ընտրելու են ժողովրդի թեկնածուին՝ ի դեմս Փաշինյանի:  Ըստ նրա՝ քննարկվել են մի շարք հարցեր, որոշվել է այնպես անել, որ Հայաստանը դրվի «ռելսերի» վրա:
Հարցին, թե քննարկվել են արտահերթ ընտրությունները, Փաշինյանն արձագանքեց, որ պարզ է, որ դա անհրաժեշտություն է այս պահին, իսկ ժամկետների հետ կապված կգան համաձայնության:
«Մենք բոլոր հարցերի շուրջ ունեցանք ընդհանուր ըմբռնում»,- նկատեց նա եւ հարցին՝ ինչի դիմաց է քվեարկում այս խմբակցությունը, գուցե կոալիցիա կազմելու, Փաշինյանն ասաց.
«Այդպիսի թեմաներ չենք քննարկում եւ կարծում եմ, որ ճիշտ էլ չէ, որ նման թեմաներ քննարկվի»,- ասաց նա եւ ընդգծեց, որ արտահերթ ընտրությունների գնալու են, եթե իրադարձությունները զարգանան ըստ նախատեսվածի:
«Պարզ է, որ արտահերթ ընտրություններն անհրաժեշտություն են: Ժամկետների եւ մեխանիզմների մասին քննարկումներ կունենանք քաղաքական ուժերի հետ, չեմ կարծում, որ դա պետք է տեղի ունենա միանձնյա որոշմամբ: Բայց կա կարեւոր սկզբունք, մենք պետք է համոզված լինենք, որ կա համապատասխան նախապատրաստական աշխատանքներ՝ արդար ընտրություններ անցկացնելու համար: Մեզ պետք ենք այնպիսի ընտրություններ, որ ամեն ինչ արդար լինի»,- ասաց նա:
Ծառուկյան խմբակցության հետ հանդիպումից հետո խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանն ասաց, որ ներքին աշխատանքային բովանդակություն ունեցող հարցեր են քննարկել, ինչի հետ կապված փուլային կներկայացնեն:
«Խմբակցությունը քվեարկելու է մեկ մարդու նման, վստահաբար բոլորիդ տեղեկացնում եմ»,- ասաց նա և նշեց, որ լավ հասկանում են, որ կողմ քվեարկողների քանակի հետ կապված հարց կա:
«Առհասարակ Ծառուկյան խմբակցությունը մասնակցելու է 31 հոգով և միասնական»,- ասաց նա: Իսկ թե Գագիկ Ծառուկյանը կգա մասնակցելու նիստին, թե՝ ոչ, Էնֆիաջյանն ասաց, որ Ծառուկյանի որոշումն այստեղ է: