ԵՊՀ-ն արձագանքում է հրապարակումներին ու պատրաստ է Փաշինյանի դիպլոմի վերականգնումը սկսել
Երեւանի պետական համալսարանը, արձագանքելով հարյուրավոր հրապարակումներին՝ Նիկոլ Փաշինյանի համալսարանից հեռացվելու մասին, պատրաստակամություն է հայտնել դիմել ԿԳՆ ու սկսել դիպլոմի վերականգնման գործընթացը.
«Արձագանքելով վերջին օրերի մամուլի հրապարակումներին, ինչպես նաև մեր ուսանողների կազմակերպած ստորագրահավաքին՝ Երևանի պետական համալսարանը տեղեկացնում է, որ ուսումնասիրելով Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյանի անձնական գործը՝ իր պատրաստակամությունն է հայտնում պարոն Փաշինյանի համաձայնության դեպքում միջնորդությամբ դիմելու ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարությանը, ըստ ընթացակարգի, վերականգնման և դիպլոմավորման գործընթացն ապահովելու համար:
Միևնույն ժամանակ Երևանի պետական համալսարանն իր մտահոգությունն է հայտնում առ այն, որ գերազանց առաջադիմություն ունեցող ուսանողն ավարտական կուրսում բացակայությունների պատճառով հեռացվել է համալսարանից»: