ԲՀԿ-ն միանում է համաժողովրդական ընդվզմանը, դուրս եկեք փողոց. կոչ՝ Ծառուկյանի անունից
Քիչ առաջ ԱԺ Ծառուկյան խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում կատարեց՝ հայտարարելով, որ միանում է համազգային ընդվզմանը եւ այժմ Հանրապետության հրապարակում է: Էնֆիաջյանը կոչ արեց իր կուսակից ընկերներին միանալ համազգային ընդվզմանը:
«Իմ բոլոր կուսակից ընկերներին, համակիրներին և համախոհներին կոչ եմ անում միանալ համազգային ընդվզմանը։ Ինքս այս պահին գտնվում եմ Հանրապետության հրապարակում և կրկին կոչ եմ անում բոլորին միանալ համազգային շարժմանը»,- գրված է Էնֆիաջյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
Նույն կոչն անում է նաեւ ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Վանիկ Էլիզբարյանը, կուսակցության քաղխորհրդի եւ Գագիկ Ծառուկյանի անունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ժամը 11:00-ին, Հանրապետության հրապարակում շարունակվելու են խաղաղ անհնազանդության գործողությունները՝ ուղղված ՀՀԿ-ի իշխանության դեմ: