Լրագրող Տիրայր Մուրադյանը ծեծի է ենթարկվել ոստիկանների աչքի առաջ. նա գլխի սալջարդ է ստացել
Այսօր կառավարության 3-րդ շենքի մոտ քաղաքացիական հագուստով երկու անձինք ծեծի են ենթարկել լրագրող Տիրայր Մուրադյանին՝ հենց ոստիկանների աչքի առաջ: Մեր զրույցում Մուրադյանն ասաց, որ ծեծի հետեւանքով գլխի սալջարդ է ստացել տեղափոխվել է հիվանդանոց: Մուրադյանը ծեծի է ենթարկվել իր մասնագիտական գործունեությունը կատարելիս, եղել է լրագրողական բեյջով:
Լրագրողը պատմեց, որ ծեծից առաջ ֆիքսել էր նրանց դեմքերը լուսանկարել, ինչից հետո էլ քաղաքացիական հագուստով անձինք դիմել էին փախուստի, ապա շատ չանցած մոտեցել նրան հարցրել, թե «խի ես նկարում» ու ծեծի ենթարկելուց հետո դիմել փախուստի: «Այնտեղ որտեղ ինձ ծեծի ենթարկեցին անմիջապես կողքս երթուղայինի մեջ ոստիկաններ կային եւ նրանց համար այդ ամենը տեսանելի էր»:
Նշենք, որ ըստ Դանիել Իոաննիսյանի՝ Տիրայր Մուրադյանին ծեծի ենթարկողները եղել են քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ: