Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանատան առաջ #ԻմՔայլին միացածներին բերման են ենթարկել (տեսանյութ)
Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայից հայերը միանում են #ԻմՔայլը ակցիային: Այսօր Հարություն Մկրտչյանը եւ մի շարք մարդիկ Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանատան առաջ կատարեցին իրենց քայլը՝ ասելով Ո՛չ Սերժ Սարգսյանի իշխանությանը:
ՀՀ քաղաքացիներին դեսպանատան ներսում չեն ընդունել՝ ասելով, թե ներսում տեղ չկա, հերթեր են, բայց Հարություն Մկրտչյանն ասաց, որ ներսում նվազագույնը 150 մարդու տեղ կա, եւ անձրեւի ժամանակ իրենց չեն թողնում ներս մտնել:
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան առաջ վանկարկում էին «Սերժիկ հեռացիր»: Դեսպանատան դիմաց ոստիկաններ էին գնացել եւ փորձում էին պարզել, թե ինչո՞ւ են հավաքվել այնտեղ: Քիչ հետո ոստիկանները բերման ենթարկեցին ՀՀ մի քանի քաղաքացիների ՀՀ տարածք հանդիսացող դեսպանատան դիմացից: Հարություն Մկրտչյանը ոստիկանական մեքենայում ռուս ոստիկաններին հարցրեց, թե ո՞վ է իրենց կանչել, ինչին ի պատասխան նրանք պատասխանել են, որ ՀՀ դեսպանատնից են կանչել: