GG-ն դադարեցրել է համագործակցությունը ակտիվիստին վրաերթի ենթարկած վարորդի հետ (լուսանկար)
Սերժ Սարգսյանի կառավարման երրորդ ժամկետի դեմ երեկ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած նստացույցի ժամանակ GG ընկերության տաքսու վարորդը վրաերթի ենթարկեց ակտիվիստ Արեն Մկրտչյանին: Ի տարբերություն մնացած տրանսպորտային միջոցների, որոնք շրջանցում էին ցուցարարներով լի հատվածը, GG-ի տաքսու վարորդը որոշեց անցնել նստացույց անողների ուղղությամբ: Ի պատասխան՝ քաղաքացիական ակտիվիստ Արեն Մկրտչյանը փակեց մեքենայի ճանապարհը, ինչը վարորդին դուր չեկավ: Վերջինս վրաերթի ենթարկեց ակտիվիստին՝ մի կողմ գցելով նրան:
Խնդիրը հասարակական հնչեղություն ստացավ, եւ մի շարք մարդիկ ընկերությունից պահանջեցին վարորդին հեռացնել աշխատանքից: Մեզ հետ զրույցում GG ընկերությունից տեղեկացրեցին, որ քաղաքացիների բողոքը հաշվի են առել, եւ վարորդի հետ համագործակցությունը դադարեցվել է, ինչպես նաեւ ներողություն խնդրեցին ստեղծված անհարմար իրավիճակի համար՝ նշելով, որ ընկերության հետ կապված ցանկացած խնդրի դեպքում քաղաքացիները հանգիստ կարող են դիմել իրենց:
Անետա Բադալյան-ի լուսանկարը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության նախաձեռնած #ԻմՔայլը շարժման մասնակիցները քայլերթով կհասնեն Ազատության հրապարակ, որտեղ ժամը 18:30-ից կսկսվի շուրջօրյա հանրահավաք։