ԱԺ-ում վառեցին ազատության խորհրդանշական ջահը, որը որեւէ մեկը չի կարող հանգցնել. Փաշինյան
Շարունակվում է Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամների եւ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից սկսած #ԻմՔայլը արշավը: Նախաձեռնության մասնակիցները Գյումրիից քայլելով հասնել են Հրազդան քաղաք, իսկ ապրիլի 13-ին հասնելու են Երեւան, որտեղ սկսվելու է շուրջօրյա հանրահավաք: Այսօր Հրազդանում արշավի մասնակիցներին է միացել մի մենքնա, որը պատված է եղել Սերժ Սարգսյանի հայտնի լուսանկարով եւ այն ձախողումների մասին թռուցիկներով, որոնք տեղի են ունեցել նրա ղեկավարման 10 տարիների ընթացքում: Մասնակիցները Սերժ Սարգսյանի լուսանկարն ամրացրել են փուչիկների վրա, որը ինչպես Փաշինյանն է նշում «թռցրել են»:
«Մեր հերթական կրեատիվը, տեսեք ինչ են պատրաստել մեր համակիրները․ տղաները մեքենան պատրաստել են արձանագրելու համար Սերժ Սարգսյանի քաղաքականության հետեւանքները՝ 7 միլիարդ արտաքին պարտք, Մարտի 1, մոտ 400 հազար արտագաղթ եւ, իհարկե, 800 հեկտար տարածքի կորուստ, 104 զոհ, 80-ականների զենքով կռվող զինվոր, կոշիկ, ատամի խոզանակ ու մածուկ չուենցող զինվոր։ Ահա այսպիսի տխուր, բայց մենք չենք կորցնում մեր լավատեսությունը, որպեսզի այսպիսի տոնախմբությամբ Սերժ Սարգսյանի ճանապարհելը վերջնականացնենք»,- նշեց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է նաեւ ԱԺ-ում Լենա Նազարյանի եւ Արարատ Միրզոյանի ԱԺ նիստերի դահլիճում իրականացրած ակցիային եւ ընդգծել.
«Մեր թիմակիցները բուռն օր են սկսել, ես ուզում եմ ընդգծել Լենա Նազարյանի եւ Արարատ Միրզոյանի քայլը, որ Ազգային ժողովի դահլիճում նրանք վառեցին ազատության խորհրդանշական ջահը, եւ այդ ջահը որեւէ մեկը չի կարող հանգցնել, անկախ իրադարձության զարգացումներից»: