Ապրիլի 13-ից կսկսվի շուրջօրյա հանրահավաք. Լենա Նազարյանն ԱԺ ամբիոնից դիմեց ժողովրդին
#ԻմՔայլը նախաձեռնությամբ պայմանավորված ԵԼՔ դաշինքի ՔՊ-ական պատգամավորներն արդեն 11 օր է՝ խորհրդարան չեն գալիս: Այսօր լիագումար նիստին ներկա էր Լենա Նազարյանը: Նա ելույթի իր խոսքում քաղաքացիներին կոչ է արել միանալ իրենց հանրահավաքին:
«11 օր առաջ ԵԼՔ խմաբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը սկսել է #ԻմՔայլը անունը կրող քայլարշավը, որին միացել են հարյուրավոր համախոհներ, աջակիցներ, քաղաքացիական նախաձեռնության մասնակիցներ: Քայլերթը սկսվել է Գյումրիից եւ մասնակիցները հաղթահարելով բացառապես 195 կմ՝ 300 հազար քայլ ոտքով հասնելու են Ազատության հրապարակ, որտեղ ժամը 18:30-ից կսկսվի չորս օր տեւող շուրջօրյա հանրահավաք: Այս հանրահավաքի նպատակն է հավաքել այնքան մարդկանց, որ հնարավոր լինի շրջափակել ԱԺ-ի բոլոր մուտքերը եւ թույլ չտալ, որ պատգամավորները մուտք գործելով շենք քվերակեն Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալու օգտին»,- ասաց նա:
Լենա Նազարյանը իր խոսքում նշել է, որ իրենց գործընթացը չի լուսաբանվում Հ1-ի եւ այլ հեռուստաընկերությունների կողմից, ինչպես նաեւ բերման են ենթարկում իրենց հանրահավաքի մասին իրազեկող քաղաքացիներին: Պատգամավորը նշել է նաեւ, որ իրենց բոլոր գործողությունները լինելու են առանց բռնության:
«Եթե երկու անգամ չկայացավ Սերժ Սարգսյանին վարչապետ ընտրելու ԱԺ նիստ, ապա խորհրդարանը լուծարվում է եւ նշանակվում է նոր խորհրդարանական ընտրություններ: Հարգելի քաղաքացիներ, կոչ եմ անում գալ Ազատության հրապարակ ու անել ձեր քայլն ընդդեմ արտագաղթի, լճացման եւ հանուն երջանիկ Հայաստանի»,- ասաց Նազարյանը: