Սերժ Սարգսյանը մինչեւ իր գնալը Բաղրամյան 26-ի աշխատակիցներին գործուղում է կառավարություն
ՀԺ-ին հայտնի դարձավ, որ Սերժ Սարգսյանը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի որոշ քաղծառայողների այս օրերին գործուղում է կառավարության աշխատակազմ: Գործընթացը կարգավորվում է «Քաղաքացիական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 49-րդ հոդվածով:
«Քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքում համապատասխան փոփոխություններն Ազգային ժողովի կողմից ընդունվել են այս տարվա մարտի 23-ին: Օրենքով նախատեսվում է, որ մինչեւ հուլիսի 1-ը hանրապետության նախագահի աշխատակազմի քաղծառայողները կարող են առանց մրցույթի շարունակել աշխատել վարչապետի աշխատակազմում՝ զբաղեցնելով նույն խմբի պաշտոններ: Այս պարագայում վերջնահաշվարկ չի կատարվում, ստաժը չի ընդհատվում, ինչպես նաեւ աշխատավարձի փոփոխություն տեղի չի ունենում, եթե պարտականությունների ավելացում կա նվազում չի նախատեսվում: Պահպանվում եւ հաշվի են առնվում նախկինում կիրառված կարգապահական տույժերը, խրախուսանքի միջոցները, կատարողականի գնահատման արդյունքները: Երեկ Սերժ Սարգսյանը մինչ իր լիազորությունների ավարտն աշխատանքից ազատել էր իր խոսնակին, օգնականներին, խորհրդականներին: Ավելի վաղ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի գործերի կառավարիչ Վարուժան Գրիգորյանը ՀԺ-ին տեղեկացրել էր, որ վերեւից աշխատակազմին ասել են՝ գնալ տուն եւ սպասել իրենց զանգին:
Իսկ ՀՀ չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այս ընթացքում մնացել է առանց աշխատակազմի: Վերջինս երեկվանից տեղակայվել է Մաշտոցի 47 հասցեում՝ կառավարության ընդունելությունների նախկին տանը: Երեկվա դրությամբ ՀՀ նախագահը ոչ խոսնակ ուներ, ոչ խորհրդական, ոչ աշխատակազմի ղեկավար: