Շմայսը հաղորդում է տվել. նրա «Բերետան» գողանալու դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել
ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանի «Բերետա» տեսակի ատրճանակը գողացողի ինքնությունը դեռ չի բացահայտվել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը մեր զրույցում ասաց, որ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238 հոդվածի 1-ին մասով (զենք ռազմամթերք շորթելը):
Նրա փոխանցմամբ՝ Արմավիրի մարզի բնակիչ Առաքել Մովսիսյանը, 2018թ.-ի փետրվարի 27-ին՝ ժամը 21:40-ին, ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում հաղորդում է տվել այն մասին, որ ս/թ փետրվարի 20-ից մինչեւ փետրվարի 27-ը՝ ժամը 20:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, անհայտ անձը օգտվելով իրեն պատկանող «Տոյոտա Լանդ Կրուիզեր» մակնիշի ավտոմեքենայի դռները բաց լինելու հանգամանքից, ավտոմեքենայի սրահում գտնվող ձեռքի պայուսակի մեջից գաղտնի հափշտակել է՝ «Բերետա» տեսակի 9մմ տրամաչափի իր անվանական ատրճանակը, որով պարգեւատրվել էր դեռեւս 1993 թվականին։
Քրեական գործով ձեռնարկվել են մեծածավալ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, հանձնարարություն տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին ակտիվացնել օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները` հանցանք կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ: