Երեւանում անձրեւ եկավ, փողոցները գետակներ դարձան. քաղաքապետարանը գոհ է
Այսօր Երեւանում տեղացած առատ անձրեւը պատճառ է դարձել, որ քաղաքի որոշ փողոցներ գետակների վերածվեն: Անձրեւաջրերի կուտակումները դժվարացրել են մարդկանց եւ ավտոմեքենաների տեղաշարժը:
Մայրաքաղաքի համար սա խրոնիկ բնույթի խնդիր է, եւ որոշ մասնագետների գնահատմամբ ունի տարբեր ու խորը պատճառներ: Երեւանի քաղաքապետարանից, սակայն անդրադառնալով «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին, թե երբ է, ի վերջո, լուծվելու քաղաքի ջրահեռացման համակարգի խնդիրը, ասացին, որ ջրահեռացման աշխատանքները կատարում է «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը, ուստի պետք է այնտեղից հարցնել, թե ինչպես է դա կազմակերպվում ու հատկապես ինչ է արվում: Ամեն դեպքում, Երեւանի քաղաքապետարանը դժգոհ չէ «Վեոլիա Ջուր» ընկերության աշխատանքից:
«Գոնե առնվազն վերջին տարիներին «Վեոլիա Ջուր» ընկերության կողմից բավականին ծավալուն աշխատանքներ են իրականացվում: Չմոռանանք, որ կարող են անձրեւների ժամանակ նույն անձրեւատարերը խցանվել բերուկներով՝ ճյուղերով, պոլիէթիլենային տոպրակներով եւ այլն: Ու եթե անձրեւատարի վերեւի հատվածը փակվի, պարզ է, որ կարող է ջուրը դժվարությամբ քաշել, եւ առաջանան նման խնդիրներ»,- ասաց քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գեւորգյանը:
Անդրադառնալով «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունից պատշաճ աշխատանք պահանջելու մասին հարցին,Գեւորգյանն արձանագրեց. «Այդ աշխատանքը ոչ միայն պահանջում ենք, նաեւ հսկում ենք, տեսնում ենք, որ ընկերության կողմից, այո՛, աշխատանքներ իրականացվում են: Այս պահի դրությամբ, երբ տեսնում ես, որ մարդիկ այդ աշխատանքը պատշաճ՝ ամեն տարի՝ տարին մի քանի անգամ իրականացնում են, դա չես կարող անտեսել»: