Ադրբեջանական օդուժի մահը. ArmHiTec 2018-ի ԱԹՍ-ներն ու Автобаза М ռադիոլոկացիոն համակարգը
Երեւանում մեկնարկած «ArmHiTec 2018» միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացվել են հայկական նոր բազմաֆունկցիոնալ անօդաչու թռչող սարքեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը Facebook-ի իր էջում հրապարակել է ցուցադրվող անօդաչու թռչող սարքերի լուսանկարները:
««ArmHiTec 2018»-ին ցուցադրվում են UAV s BEEB-1800, BEEB-3000, BEEB-3200, S-1 and HREESH Բազմաֆունկցիոնալ հայկական նոր ԱԹՍ-ները, որոնք բոլորն էլ անցել են փորձարկումներ»,- գրել է Հովհաննիսյանը, ապա հավելել,- «Ադրբեջանական օդուժի մահը», հրապարակելով նաեւ ցուցադրության դրված հակաօդային պաշտպանության Автобаза М ռադիոլոկացիոն համակարգի լուսանկարը: