Պայթյունի հետեւանքով այսօր զոհվածները միջազգային կազմակերպության աշխատակիցներ են. Բաբայան
Արցախի Մարտակերտ քաղաքի հարեւանությամբ գտնվող չեզոք գոտում ականի պայթյունի հետեւանքով զոհվածները HALO Trast միջազգային՝ բրիտանական, հոլանդական կազմակերպության աշխատակիցներն են:
Ականապայթյունի հետեւանքով կա երեք զոհ, երկու վիրավոր:
Այս մասին մեր զրույցում ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավթի Բաբայանը: «Միջազգային այս կազմակերպությունը տարիներ շարունակ զբաղվում է ականազերծման աշխատանքներով: Այդ աշխատանքներն իրականացնող խումբը պայթել է ադրբեջանական ականներից: 3 զոհ ունենք, երկու վիրավոր»,- ասաց Բաբայանը:
Հարցին, թե վիրավորներն ինչ վիճակում են, Բաբայանն ասաց, որ բժիշկներն ամեն ինչ անում են, նրանց վիճակը բարելավելու համար. «Աստված տա, որ ամեն ինչ նորմալ լինի»:
Նշենք, որ  «HALO Trust» միջազգային կազմակերպությունը մի քանի տարի է ինչ զբաղվում է ականազերծման աշխատանքներով: Ականապայթյունային վիրավորում ստացած աշխատակիցներից մեկի վիճակը ծանր է: