Այսպիսի բան չի լինի, որ ով, ինչ ուզի անի փողոցում. նախկին ոստիկանապետը՝ ցուցարարներին
«Ասել էր չեմ հավակնի, բայց եթե հավակնի էլ երկրում այնպիսի վիճակ է, որ նորմալ է: Այդ մարդը պետք է մեր երկրին: Նա ունի փորձ, ունակություն, հմտություն: Հիմա ժամանակը չէ, որ նոր բաներ մտածենք, մանավանդ այդ պաշտոնի համարը, որը գերագույն գլխավոր հրամանատարն է լինելու: Ինքն էլ կոմպետենտ անձնավորություն է, անհանգստանալու խնդիր չունենք»,- ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը՝ պատասխանելով ՀԺ-ի այն հարցին, թե ի՞նչ կարծիք ունի Սերժ Սարգսյանի վարչապետության մասին:
Դիտարկմանը, որ Սերժ Սարգսյանի 2014 թվականի հայտարարությունը հակասում է 2018-ի հայտարարությանը, Սարգսյանն ասաց.
«Հիմա երկիրը լուրջ մարտահրավերների առջեւ է կանգնած: Չեմ կարծում, որ պետք է այն հայտարարությունը հիմք ընդունենք եւ ասենք՝ ժամանակին դու ասել ես, գնա տուն, ցտեսություն: Ես գտնում եմ, որ իր կարիքը դեռ կա»:
Նախկին ոստիկանապետը Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարողներին զգուշացնում է, որ ոստիկանությունը չի թողնելու, որ ով, ինչ ուզի՝ անի:
«Եթե հասարակական կարգը չխախտվի, ցույցերը, երթերը, միտինգները կրեն խաղաղ բնույթ, ապա ոստիկանությունը իր չափի մեջ հասարակական կարգը կպահպանի: Ի՞նչ եք ակնկալում, որ ոստիկանությունը դարանակալի եւ որեւիցե բանի չմիջամտի, ով ինչ ուզի՝ անի փողոցու՞մ, այսպիսի բան չի լինի»,- ասաց նա: