Եթե առաջարկեն՝ ես կմտածեմ. Սահակյանը ՀՀ առողջապահության նախարար դառնալու լուրերի մասին
Մասնավորապես նշվում է, որ նոր կառավարությունում ունենալու ենք առողջապահության նոր նախարար, ի դեմս՝ ՀՀ գլխավոր միկրովիրաբույժ Արտավազդ Սահակյանի:
Մեզ հետ զրույցում, սակայն Արտավազ Սահակյանը ծիծաղելի համարեց այդ լուրը՝ նշելով, որ իր տրամադրությունը բավական բարձրացավ:
- Պարոն Սահակյան, ԶԼՄ-ներում տեղեկություն է տարածվել, որ առաջիկայում ձեւավորվելիք կառավարությունում դուք զբաղեցնելու եք ՀՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնը, դա ճի՞շտ է:
- Ես առաջին անգամ եմ լսում:
- Իսկ, եթե առաջարկեն, ի՞նչ կանեք, կընդունե՞ք:
- Ես առայժմ, եթե հնարավոր է՝ ծիծաղեմ:
- Ամեն դեպքում, պարոն Սահակյան, եթե առաջարկեն, կընդունե՞ք:
- Եթե առաջարկեն, ես կմտածեմ ուղղակի, բայց դա ես լուրջ չեմ ընդունում, ապատեղեկատվություն է:
- Խորհրդարանական վերջին ընտրություններին Դուք մասնակցում էիք Դաշնակցության ցուցակով, եւ քանի որ ՀՀԿ-ն եւ ՀՅԴ-ն կոալիցիոն գործընկերներ են, հնարավո՞ր է որ Դուք Առողջապահության նախարար դառնաք:
- Ես հիմա վիրահատության եմ գնում, տրամադրությունս բարձրացրեցիք:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններում Արտավազդ Սահակյանը պատգամավորության թեկնածու էր առաջադրվել Տավուշի մարզում. նա ընտրություններին մասնակցում էր ՀՅԴ-ի ռեյտինգային ցուցակով:
Անվանի միկրովիրաբույժի հետ բլից-հարցազրույցը տպագրվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի մարտի 28-ի համարում: