Սերժ Սարգսյանի նստավայրի դիմաց գյումրեցի ՀՀԿ-ականը նետել է իր անդամատոմսը
Հայաստանի նախագահի նստավայրի դիմաց տեղի է ունեցել սկանդալային գործողություն։ Գյումրեցի Ռուզաննա Ադանալյանն մարտի 23-ին ՀՀԿ-ի իր անդամատոմսը նետեց նախագահական նստավայրի դիմաց՝ հայտարարելով, որ ամոթ է համարում այլեւս լինել իշխող Հանրապետական կուսակցության անդամ:
Նա հայտարարել է, որ եկել է նախագահի նստավայրի դիմաց ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանին որպես կուսակցական ընկեր հայտնելու, որ հրաժարվում է անդամանտոմսից։ «Ես անամոթություն եմ համարում լինել այս կուսակցության անդամը, քանի որ որքան հասկացա ՀՀԿ-ական են բոլոր իրավապահ պաշտոնատար անձինք, ովքեր ներկա պահին հանցագործներ են, ուստի անպատվաբեր է ինձ համար լինել հանցավոր կուսակցության ներսում»,- ասաց Ռուզաննա Ադանալյանը:
Նշենք, որ Ռուզաննա Ադանալյանն արդեն չորս տարի է պայքարում է 25-ամյա որդու՝ Արտյոմ Ադանալյանի սպանության իրական մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու և արդարադատության կայացման համար:
Թեպետ Շիրակի մարզի  ընդհանուր իրավասության դատարանը գործով միակ ամբաստանյալին՝ Արթուր Մարտիրոսյանին,  դատապարտել է 11 տարվա ազատազրկման, սակայն Ադանալյանը պնդում է, որ իր որդու սպանությունը եղել է խմբակային։ Սա մեկ անձի կատարած հանցագործություն չէ, ինչպես ներկայացված է քրեական գործում, պնդում է նա ու հավելում, որ նախաքննական մարմինը կոծկել է ամեն ինչ եւ այսօր միայն մեկ անձ է պատիժը կրելու: