Մեծ Բրիտանիա. ՀՀ ընտրված նախագահ Արմեն Սարգսյանի առաջին ոչ պաշտոնական այցը
ՀՀ նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանը, որպես Հայաստանի Հանրապետության ընտրված նախագահ իր առաջին ոչ պաշտոնական  այցն է կատարել Միացյալ թագավորություն: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի մամուլի պատասխանատու Հասմիկ Պետրոսյանը: Նրա փոխանցմամբ՝ Արմեն Սարգսյանը Միացյալ թագավորություն մեկնել է մի քանի օր առաջ: Հայաստան նա պատրաստվում է վերադառնալ այս շաբաթվա վերջ: Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի խոսնակի փոխանցմամբ մյուս այցերի վերաբերյալ մամուլի հաղորդագրություններ կտարածվեն:
Հետաքրքիր է այն փաստը, որ Արմեն Սարգսյանն իր առաջին այցը սկսել է ոչ պատահական երկրից: Տարիներ շարունակ նա եղել է Միացյալ թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը: Ի դեպ, Սարգսյանը դեռ դեսպանի պաշտոնից հեռանալու դիմում չի ներկայացրել: Համենայնդեպս, նախագահականի կայքում համապատասխան հրամանագիրը բացակայում է:
Արմեն Սարգսյանը ՀՀ 4-րդ նախագահ խորհրդարանի կողմից ընտրվել է 2018 թվականի մարտի 2-ին: Արմեն Սարգսյանի թեկնածությունն առաջարկել էին ՀՀԿ եւ ՀՅԴ խմբակցությունները, սատարել՝ Ծառուկյան խմբակցությունը, դեմ քվեարկել՝ ԵԼՔ-ը: Արմեն Սարգսյանը նախագահի պաշտոնում իր լիազորությունները ստանձնելու է 2018 թվականի ապրիլի 9-ից: Այս օրը լրանում է Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման երկրորդ ժամկետը: Դեռեւս նաեւ հարցականի տակ է այն, թե արդյո՞ք Արմեն Սարգսյանը դադարել է լինել Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի: Ինչպես հայտնի է, նորընտիր նախագահը որեւէ փաստական ապացույց չի ներկայացրել, որից պարզ կդառնար, որ նա հրաժարվել է Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիությունից եւ վերջին վեց տարում հանդիսացել է միմիայն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի: