Ըստ հեռուստադիտողի՝ «Լավ երեկոն» վերածվել է ծաղրանքի երեկոյի. մարդիկ դժգոհ են
«Լավ երեկո» հեռուստաշոուն 2-րդ եթերաշրջանի հենց առաջին թողարկումից հետո քննադատության մեծ ալիք է բարձրացրել: Առաջին եթերաշրջանում հեռուստադիտողների կողմից հիմնականում դրական արձագանքների արժանանալուց, «Հայկյան 2017» մրցանակաբաշխության ժամանակ հատուկ մրցանակով պարգեւատրվելուց անմիջապես հետո՝ 2-րդ եթերաշրջանի հենց առաջին թողարկման ընթացքում նախագիծը հիասթափություն է առաջացրել: Մարտի 8-ին նվիրված ողջ եթերը բազմաթիվ բացասական կարծիքների պատճառ է դարձել. մարդիկ կարծում են, որ հաղորդավարները ոչ թե կատակում են, այլ ծաղրում:
Նախ հեռուստադիտողին դուր չի եկել «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկից Արուս Տիգրանյանի ռեպորտաժը: Բազմաթիվ օգտատերեր անընդունելի են որակում նրա վերաբերմունքն այնտեղի կանանց նկատմամբ: Ըստ նրանց՝ աղջիկը ծաղրում է ՔԿՀ-ի կանանց:
«Սարսափելին էն չի, որ մի շյուստրի աչոնիկ կայֆավատ ա լինում խոցելի խմբերի ու առհասարակ մարդկանց վրա, սարսափելին, որ դա Հ1-ով, ՀՀ միակ պետբյուջեից ֆինանսավորվող ալիքով ցուցադրվում ա...»,- ասում է մի օգտատեր:
«#Արդարության_Հետքերովից դեպի #Ցինիզմի_Հետքերով՝ մեկ քայլ է
Կեցցեք, որ կարողանում եք ծաղրել ճակատագրի կողմից հարված ստացած, ամեն մեկը մի անձնական դրամա ունեցող դժբախտներին (էս դեպքում անկախ իրավական առումով իրենց մեղքի բաժնից)...»,- եւս մեկ կարծիք:
«Արդեն խնդալու չի... Ավելին՝ լացելու է... Թե երբվանից մարդկանց ծաղրելը դարձավ հումորային ... չնայած դատելով հասարակության արձագանքից մենք հենց սրան էլ արժանի ենք...»,- գրել է եւս մեկ օգտատեր:
Նույն թողարկման ընթացքում «Միսս Արմենիան 2017» Լիլի Սարգսյանի հետ հարցազրույցը նույնպես խոսակցությունների առիթ է դարձել: Ըստ կարծիքների՝ հաղորդման մյուս հյուրը՝ հաղորդավար Ավետ Բարսեղյանը, իրեն անտակտ է պահել եւ ծաղրել է 17-ամյա աղջկան, որը տեսախցիկի առջեւ շփոթվել է:
«Եթե Ավետը այլեւս վարելու է «Լավ Երեկոն», ուրեմն այ սենց #տափակ ու ներվայինացնող հաղորդում է դառնալու էդ գյոզալ հաղորդումը!!!! Հ.գ. ուզում եմ հասկանամ էս էդ հաղորդման չստացված կադրե՞րն են, ու եթե հա, ինչի՞ են հայտնվել ֆբ-ում: Ու երբ են թարգելու էս ոճը, որ ինչ-որ մեկի վրա այ սենց եթերով «ղժժան»!!!! Ամբողջ կյանք կամեռայի դիմացն ես եղել, սովոր ես, մարդը կամեռան տեսել է ու շփոթվել, հետո? Պիտի ծաղրես?»:
«17 տարեկան աղջիկ էրեխա է, հրավիրել են հյուր, տափակ հարցեր են տալիս բավական չի, մի հատ էլ բերանները բացում են երկու բառ սխալ կամ խառնված է խոսում... Ամոթ է, դուք 17 տարեկանում տեսնես ինչ-որ բան ներկայացնում էիք ձեզանից?»:
«Մեր երկրի դեմքը նաեւ մեր անորակ հեռուստահաղորդումները եւ չստացված հաղորդավարներն են, ովքեր գեղեցկության տոնին աղջկան ծաղրում են խաբելով, թե չստացված կադրերը չեն հեռարձակի»:
Մարտի 9-ից՝ ինչ հաղորդումը եթեր է հեռարձակվել, հեռուստադիտողները չեն դադարում խոսել դրա մասին: Շատերի մոտ վրդովմունք է առաջացրել ոչ միայն եթերի բովանդակությունը, այլեւ այն, որ դա ցուցադրվել է Հանրային հեռուստաընկերության եթերում: Օգտատերերի կարծիքով՝ Հանրայինը պետք է ներողություն խնդրի: Հեռուստաընկերությունն այս առիթով հայտարարություն դեռ չի արել: