Հերթական ինքնասպանության փորձը. այս անգամ 48-ամյա ճապոնացին է փորձել նետվել կամրջից
Երեկ՝ փետրվարի 28-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 20։10-ի սահմաններում մի խումբ քաղաքացիներ մոտեցել են «Հաղթանակ» կամրջի հարևանությամբ հերթապահող ոստիկաններին և տեղեկացրել, որ մի քաղաքացի անցել է «Հաղթանակ» կամրջի վտանգավոր եզրագիծը և սպառնում է ցած նետվել։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ոստիկաններին հաջողվել է ինքնասպանության փորձ կատարող քաղաքացուն հետ բերել կամրջի վտանգավոր եզրագծից և նրան, ինչպես նաև նրա հետ այնտեղ գտնվող ընկերոջը տեղափոխել են ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։
Պարզվել է, որ ինքնասպանության փորձ կատարողը Ճապոնիայի քաղաքացի, Յոկոսա քաղաքի Դադոդայ թաղամասի բնակիչ, 48-ամյա Էմին Օտային է, իսկ նրա հետ եղած ընկերը նույն քաղաքի բնակիչ, 38-ամյա Ակինորի Օտային է։