Երկիր ծիրանիի ավագանիների կենսագրությունները նախկինում էլ չեն եղել. քաղաքապետարան
Երեւանի ավագանու «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամներ Զարուհի Փոստանջյանի, Մարինա Խաչատրյանի եւ Սոնա Աղեկյանի կենսագրությունները քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքից չեն հեռացվել: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրեցին Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Հարցին՝ այդ դեպքում ինչո՞ւ են բացակայում նրանց կենսագրականները, մեզ պատասխանեցին, որ «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամներն իրենց կենսագրականները չեն տրամադրել, որպեսզի հրապարակվի կայքում: «Ոչ ոք չի հանել դա, տեղադրված չի եղել երբեւէ»,- փոխանցեցին քաղաքապետարանից՝ նշելով, որ մինչ օրս «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամներ Զարուհի Փոստանջյանը, Մարինա Խաչատրյանը եւ Սոնա Աղեկյանը քաղաքապետարանից չեն վերցրել նույնիսկ ավագանու իրենց վկայականները:
Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի օգտատերը բուռն քննարկում են սկսել ավագանու այդ անդամների կենսագրականների բացակայության շուրջ: Մեծ մասը մեղադրում է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին այն բանի համար, որ իբր կանանց կենսագրականները հեռացրել են հայտնի միջադեպից հետո:
«Ազատություն» ռադիոկայանի եթերում «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամ Մարինա Խաչատրյանը հայտարարել է, որ իրենք իրենց կենսագրական տվյալները փոխանցել են: «Նկարները չգիտեմ ինչու չեն հեռացրել, սակայն բոլորի մոտ արդեն հարց չի մնա այն առումով, որ այն երկու հոգունը (ԵԾ խմբակցությունը լքածներինը) կան, մերը չկան: Սա հերթական մանկապարտեզ-մանկապարտեզ խաղալն է Տարոն Մարգարյանի կողմից»,- այսօր ասել է Մարինա Խաչատրյանը՝ Տարոն Մարգարյանին վերագրելով նաեւ իրենց մեքենայի մուտքը քաղաքապետարանի տարածք արգելելու որոշումը կայացնելը, խմբակցության աշխատասենյակում կեղտ լցնելը: