Երեւան-Կիեւ ուղղությամբ ավիատոմսը կտրուկ էժանացել է. ո՞րն է պատճառը
Երեւանից Կիեւ հասնելու համար այժմ հնարավոր է օդանավի տոմս գնել ընդամենը 85 եվրոյով: Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ ընկերությունը կտրուկ նվազեցրել է դեպի Հայաստան եւ հակառակ ուղղությամբ ավիատոմսերի արժեքը: Մինչ այդ Երեւան-Կիեւ եւ հակառակ ուղղությամբ էկոնոմ կարգի ավիատոմսի գինը տատանվում էր 150-200 եվրոյի սահմանում: Ավիաընկերության պաշտոնական կայքի գնացուցակից  տեղեկանում ենք, որ փետրվարի 18-ին Երեւանից Կիեւ հասնելու համար կարելի 85 եվրո արժողությամբ տոմս գնել: Եթե դրամի վերածենք 85 եվրոն, ապա կստացվի մոտ 50 հազար դրամ:
Ուկրաինայում Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը ավիատոմսերի նվազումն իր ձեռքեբրումն է համարում: Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում Անդրանիկ Մանուկյանը լուսանկար է հրապարակել Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիների վաճառքի գծով տնօրեն Անտոն Մատիսի հետ եւ գրել է.
«Սիրելի ընկերներ, շատ լավ նորություն: Ուկրաինայի Միջազգային Ավիաուղիների (ՈւՄԱ) հետ համառ բանակցությունների արդյունքում մենք եկել ենք փոխշահավետ համաձայնության՝ Հայաստան ժամանող ու այդ երկրից մեկնող «ՈւՄԱ» ուղեւորների համար ավիատոմսերի գները զգալիորեն նվազեցնելու մասին, ընդ որում՝ գները նվազեցվել են բոլոր ուղղություններով: Անկեղծորեն շնորհակալություն եմ հայտնում «ՈւՄԱ» ավիաընկերության ղեկավարությանը՝ ի դեմս ընկերության նախագահ Յուրի Վլադիմիրովիչ Միրոշնիկովի, առեւտրի գծով փոխնախագահ Սերգեյ Ֆոմենկոյի, եւ անձամբ՝ ՈւՄԱ վաճառքների գծով տնօրեն Անտոն Մատիսին: Այսօր հարցը լուծված է: Լրացուցիչ կհայտնենք մյուս մանրամասները»: