Բաքուն պատրաստ է հայ գերիներին փոխանակել ադրբեջանցի դիվերսանտների հետ. Իսմայիլ Ախունդով
Բաքուն պատրաստ է քննարկել Ադրբեջանում պահվող գերիների փոխանակման հարցը: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի գերիների, պատանդների եւ անհայտ կորած քաղաքացիների պետական հանձնաժողովի աշխատանքային խմբի քարտուղար Իսմայիլ Ախունդովը:
«Նախկինում էլ փոխանակման մասին առաջարկներ եղել են: Ադրբեջանը կարող է քննարկել այդ հարցը: Մենք մտադիր ենք աշխատել եւ շարժվել այդ ուղղությամբ»,- Minval.az հաղորդմամբ ասել է նա:
Նա նաեւ նշել է, որ հանձնաժողովը դիմել է մի շարք միջազգային կառույցներ դիվերսանտներ Շահբազ Գուլիեւի եւ Դիլհամ Ասկերովի վերադարձի հարցով, որոնք ներկայումս հայկական կողմի մոտ են. «Աշխատանքները շարունակվում են»,- հավելել է նա:
Նշենք, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) տվյալների համաձայն, հայկական եւ ադրբեջանական կողմերում ներկայումս պաշտոնապես ազատազրկման մեջ են 5 քաղաքացին՝ ներառյալ 2014թ.-ին Արցախի սահմանն ապօրինաբար հատած եւ քրեական մի շարք հանցագործությունների համար դատապարտված Դիլհամ Ասկերովը եւ Շահբազ Գուլիեւը: