ՀԿ-ները Զեյնալյանին եւ Ա․ Սարգսյանին առաջարկում են հանդիպել քաղաքացիական հասարակության հետ
Մի շարք ՀԿ-ներ ՀՀԿ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին եւ ԵԼՔ խմբակցության նախագահի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանին առաջարկում են միառժամանակ հանդիպել քաղաքացիական հասարակության հետ։
«Գնահատելով Արմեն Սարգսյանի եւ Արտակ Զեյնալյանի մոտեցումը՝ քաղաքացիական հասարակության հետ հանդիպելու պատրաստակամությունը, կարեւորելով նախագահի ընտրություններում հանրության լայն շրջանակների ներգրավումն ու գաղափարների մրցակցությունը, ինչպես նաեւ ցանկանալով հանրապետության նախագահի հնարավոր թեկնածուներին ներկայացնել քաղաքացիական հասարակության դիրքորոշումները մի շարք հարցերի վերաբերյալ՝ ներքոստորագրյալ կազմակերպություններս հայտարարում ենք Արտակ Զեյնալյանի եւ Արմեն Սարգսյանի հետ միաժամանակյա հանդիպման առաջարկության մասին:
ՀՀ նախագահի թեկնածուների երկու հավակնորդների հետ միաժամանակյա հանդիպման ժամանակ  քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան լսել նրանց դիրքորոշումները իրենց հնչեցրած հարցերի վերաբերյալ, ինչպես նաեւ հայտնել իրենց ակնկալիքները հանրապետության ապագա նախագահից»,- ասված է հայտարարության մեջ, որը ստորագրել են հետեւյալ կազմակերպությունները.